skydiniai namai

Skydiniai namai

Šiandien, kai statybų industrija išgyvena puikius laikus, galime tik pasidžiaugti, jog turime galimybę rinktis namus iš daugelio pasirinkimų. Puikiai vertinami mediniai, mūriniai, moliniai, stikliniai ir netgi šiaudiniai namai, tačiau bene labiausiai dėmesio verti yra skydiniai būstai. Klausiate, kodėl būtent tokio tipo namai turėtų jus sudominti? Atsakymas labai paprastas – šie namai turi ypač daug privalumų:

• šilti ir ekonomiški;
• pastatomi per trumpesnį laiko tarpą nei mūriniai ar mediniai;
• šių namų dalių gamyba nėra įtakojama oro sąlygų;
• statybos gali būti vykdomos bet kuriuo sezonu;
• savo kokybe prilygsta mūriniam namui;
• išvengiama gaisro baimės: degios medžiagos, kurios naudojamos statant šio tipo namus, yra impregnuojamos specialiomis priemonėmis;
• skydinio namo konstrukcija yra žymiai atsparesnė stipriems vėjams, nei mūrinio ar medinio namo;
• lengva vykdyto namo korekciją (pavyzdžiui, išplėsti statinį).

Langai ir durys

Nors namo statybos yra labai svarbus procesas, ir jam skiriama daug dėmesio, tol, kol, nebus sumontuotos visos reikalingos durys bei langai, nebus galima teigti, jog statybos yra baigtos. Tačiau, tai, kaip ir namo statyboje gali būti naudojama itin įvairi žaliava (medis, stiklas, betonas, plastikas ir kt.)., taip ir langai bei durys, gali būti gaminami iš įvairių medžiagų. Vis dėlto, kaip rodo pardavimų statistikos, populiariausiais langais bei durimis išlieka tie, kurie pagaminti iš medienos bei plastiko. O kuri iš šių dviejų medžiagų yra vertesnė atsidurti jūsų namuose?
Prieš pateikiant atsakymą, norisi paminėti keletą detalių: pastaruoju metu žmonės nori grįžti prie natūralumo: išaugo susidomėjimas natūraliais maisto ar kosmetikos produktais, ne išimtis yra ir namų įrengimui skirtos medžiagos. Ir jūs norite, kad namų aplinka būtų kuo natūralesnė? Tokiu atveju būtina teikti pirmenybę mediniams langams bei durims: malonūs akiai bei lietimui, puikiai atrodantys bet kokio stiliaus interjere, tebekvepiantys mišku… Savaime suprantama, iš medienos pagaminti langai bei durys neturės nei menkiausios neigiamos įtakos jūsų ar šeimos narių sveikatai.

Taigi, jei jau nusprendėte, jog norite gyventi mediniame name, šios krypties reikėtų laikytis iki pat statybų pabaigos bei pasirinkti iš medienos pagamintus langus bei duris. Pasirinkę būtent šias detales sukursite vientisą ramybės, jaukumo bei harmonijos su gamta bei pačiu savimi, oazę.

TEK17 IR KITI ENERGETINIO EFEKTYVUMO STANDARTAI

Norvegijos pasyvaus namo standartas.TEK17 esminiai reikalavimai yra žemi namo konstrukcijų perdavimo koeficientai (U-vertė) ir sandarumo išlaikymas. Mūsų namai jau dabar lengvai atitinka tokius energetinio efektyvumo standartus ir Baltic Houses Group visada atnaujina savo žinias ir gamybinius sprendimus pagal vis griežtėjančius statybos standartus ir reikalavimus.

KITI STATYBŲ STANDARTAI

Šveicarijoje taikomu MINERGIE

Vokietijos KfW-Effizienzhaus 70, 55, 40

Prancūzijos BBC (Bâtiment de basse consommation)

Italijos CasaClima (KlimaHaus)